SOBOTA 21.05, godz. 20:30, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48
   Znajdź miejsce koncertu na mapie

Eivind Aarset_Sonic Codex Orchestra

Eivind Aarset
Sonic Codex Orchestra
Eivind Aarset
– gitara, elektronika
Wetle Holte – perkusja
Erland Dahlen – perkusja
Audun Erlien – bass
Björn Charles Dreyer – gitara
Tord Knudsen – wizualizacje
Johnny Skalleberg – inżynier dźwięku

Eivind Aarset jest gitarzystą obdarzonym niezwykłym zmysłem muzycznym, który obejmuje i odzwierciedla wszystkie style muzyki, zachowując przy tym zachwycający indywidualizm i wysoką jakość rzemiosła, która przeradza się z cichej intymności w oszałamiającą intensywność. Jego debiut jako lidera zespołu Jazzland Recordings został opisany na łamach gazety New York Times jako „jeden z najlepszych albumów elektrycznego jazzu epoki postmilesowskiej”, wyznaczający wygórowane kryteria, które Aarset nieustannie spełnia a nawet przewyższa, zarówno w studiu, jak i podczas występów na żywo.

Eivind Aarset zaczął swoją karierę muzyczną jako gitarzysta zespołu heavy-metalowego. Do tej pory Aarset pojawił się gościnnie na ponad 150 albumach różnych muzyków, takich jak Ray Charles, Dee Dee Bridgewater, Ute Lemper, Ketil Bjørnstad, Mike Mainieri, Arild Andersen, Abraham Laboriel, Django Bates, Morten Harket, czy Cher. Jednak prawdziwą sławę i uznanie zyskał jako członek zespołu Nils Petter Molværs Band, który po raz pierwszy zwrócił uwagę Europy dźwiękami undergroundu norweskiego jazzu i na którego albumy znaczny wpływ miały zdecydowane brzmienia Aarseta.

Aarset łączy dotychczasowe dźwięki współczesnego jazzu z odważnymi improwizacjami i beatami europejskiej kultury klubowej, dlatego też jest postrzegany jako jeden z najbardziej indywidualnych i twórczych przedstawicieli norweskiej sceny jazzowej. Dzięki czarującym i niezwykle precyzyjnym tłom muzycznym, ‘brzmienia Aarseta’ zajmują specjalne miejsce między panującymi kompozycjami dźwięków elektrycznego jazzu.

BILETY:
Cena za finał festiwalu:
Bilet normalny: 90,-
Bilet ulgowy: 70,-
POZOSTAŁE WYDARZENIA W TYM DNIU
  13  
  14  
  15  
  16  
  17  
  18  
  19  
  20  
  21  
men@nfm.wroclaw.pl      +48 71 343 85 28
Sponsor strategiczny: 
Główny mecenas: 
Organizator: 
Współorganizator:               

Sponsor Zloty:         
Sponsor Brązowy:                                           
Tłumaczenia:                
Klub festiwalowy: 
Patronat honorowy:   
Partner medialny:   
Partnerzy: