NIEDZIELA 15.05

Motus to grupa artystów i profesorów specjalizujących się w promowaniu „sztuki dźwięku”: muzyki konkretnej lub akusmatycznej, muzyki elektronicznej, kreacji radiowych, poezji dźwiękowej, improwizacji, instalacji oraz związanymi z nią innymi formami sztuki (filmy, sztuki plastyczne, media-art), a także promowaniem instrumentalnej muzyki współczesnej, z ostatnich trzydziestu lat, ze szczególnym uwzględnieniem prac zainspirowanych dźwiękiem we wszystkich jego aspektach.

Ich działania obejmują wiele obszarów. Jednym z ważniejszych jest nauczanie.
MOTUS organizuje i tworzy kursy mistrzowskie, szkolenia i warsztaty kreacji dźwięku, cykle konferencji dla studentów szkół plastycznych, studentów kompozycji, techników i menedżerów, profesjonalnych muzyków czy dzieci. Strona internetowa zespołu:
http://motus.fr

15.05.2011 | 11.00 – 13:00 / 14:00 - 16.00
Krakowska 180

Ogród Marty do libretta Piotra Jaska – opera kameralna na głos żeński, aktora, media elektroniczne i instrumenty. Utwór został napisany na zamówienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Libretto

Libretto oparte jest na wątkach opowiadań Piotra Jaska ze zbioru Data Ważności. Jak pisze autor: „Główna akcja to historia z opowiadania Ogród Marty. Forma tego utworu jest niemal gotowym librettem z oryginalnym pomysłem narracji. Dwoje bohaterów: chłopak i dziewczyna prowadzą dialog nie wypowiadany bezpośrednio do siebie nawzajem, a jedynie skierowany w stronę drugiej osoby. Są to ich marzenia, przemyślenia, prośby, których nigdy nie ośmieliliby się powiedzieć ukochanej osobie, chociaż pragną, aby ich wyznania zostały usłyszane i odwzajemnione.

Klang.Raum.Frau (Symphonie pour une femme seule) – teatr tańca na podstawie Symphonie acousmatique oraz Lui comme elle (z fragmentami tekstu Elfride Jelinek recytowanymi przez Gundę König)Dietera Kaufmanna (muzyka i idea) z udziałem Gerdy Schorsch  (choreografia i taniec) oraz Ulricha Kaufmanna (scenariusz, projekcja, oprawa sceniczna).

15.05.2011 | 19.00
Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35
  13  
  14  
  15  
  16  
  17  
  18  
  19  
  20  
  21  
men@nfm.wroclaw.pl      +48 71 343 85 28
Sponsor strategiczny: 
Główny mecenas: 
Organizator: 
Współorganizator:               

Sponsor Zloty:         
Sponsor Brązowy:                                           
Tłumaczenia:                
Klub festiwalowy: 
Patronat honorowy:   
Partner medialny:   
Partnerzy: