SOBOTA 21.05

Zespół Nodion powstał w roku 2011. Tworzą go Paweł Hendrich (programowanie audio i kompozycja), Jakub Jernajczyk (programowanie wideo i projektowanie multimediów),  Michał Siciński (klarnety) i Elżbieta Woleńska (flety). Ideą zespołu jest splatanie (łac. nodus – splot) różnych postaw estetycznych w jeden organiczny twór. Członkowie zespołu nie stronią również od współpracy z artystami reprezentującymi różne środowiska. Przejawem tego może być choćby prezentowana na tegorocznym festiwalu Musica Electronica Nova współpraca z Kubą Badachem, wokalistą znanym z takich zespołów jak The Globetrotters i Poluzjanci czy z zespołem Digit All Love. Obszarem muzycznych i wizualnych inspiracji dla członków zespołu Nodion są głównie nauki ścisłe.

Digit All Love – zespół powstał w 2005 roku z inicjatywy Maćka Zakrzewskiego. W 2007 ukazała się ich debiutancka płyta digitalllove bardzo dobrze przyjęta przez krytyków oraz słuchaczy. Digit All Love to 8 osobowy projekt łączący w sobie elektronikę, żywą sekcję rytmiczną wzbogaconą loopami i analogowo modulowanym basem z triem smyczkowym i delikatnym/eterycznym głosem Natalii Grosiak.

W 2010 roku zespół wydał swoją drugą, niezwykle różnorodną i pełną kontrastów płytę zatytułowaną V [fau]. Ostre i drapieżne utwory łączą się na niej z lekkimi i sielankowymi, a surowa elektronika ze szlachetnym akustycznym brzmieniem. Całość zatopiona w rozpoznawalnym brzmieniu zespołu opartym na dużym składzie z triem smyczkowym. Charakteru płycie dodaje też polska poezja (Asnyk, Tetmajer, Wyspiański, Poświatowska) oraz utwory instrumentalne.

21.05.2011 | 18:00
Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

Eivind Aarset jest gitarzystą obdarzonym niezwykłym zmysłem muzycznym, który obejmuje i odzwierciedla wszystkie style muzyki, zachowując przy tym zachwycający indywidualizm i wysoką jakość rzemiosła, która przeradza się z cichej intymności w oszałamiającą intensywność. Jego debiut jako lidera zespołu Jazzland Recordings został opisany na łamach gazety New York Times jako „jeden z najlepszych albumów elektrycznego jazzu epoki postmilesowskiej”, wyznaczający wygórowane kryteria, które Aarset nieustannie spełnia a nawet przewyższa, zarówno w studiu, jak i podczas występów na żywo.

Eivind Aarset zaczął swoją karierę muzyczną jako gitarzysta zespołu heavy-metalowego. Do tej pory Aarset pojawił się gościnnie na ponad 150 albumach różnych muzyków, takich jak Ray Charles, Dee Dee Bridgewater, Ute Lemper, Ketil Bjørnstad, Mike Mainieri, Arild Andersen, Abraham Laboriel, Django Bates, Morten Harket, czy Cher. Jednak prawdziwą sławę i uznanie zyskał jako członek zespołu Nils Petter Molværs Band, który po raz pierwszy zwrócił uwagę Europy dźwiękami undergroundu norweskiego jazzu i na którego albumy znaczny wpływ miały zdecydowane brzmienia Aarseta.

Aarset łączy dotychczasowe dźwięki współczesnego jazzu z odważnymi improwizacjami i beatami europejskiej kultury klubowej, dlatego też jest postrzegany jako jeden z najbardziej indywidualnych i twórczych przedstawicieli norweskiej sceny jazzowej. Dzięki czarującym i niezwykle precyzyjnym tłom muzycznym, ‘brzmienia Aarseta’ zajmują specjalne miejsce między panującymi kompozycjami dźwięków elektrycznego jazzu.

21.05.2011 | 20:30
Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48
  13  
  14  
  15  
  16  
  17  
  18  
  19  
  20  
  21  
men@nfm.wroclaw.pl      +48 71 343 85 28
Sponsor strategiczny: 
Główny mecenas: 
Organizator: 
Współorganizator:               

Sponsor Zloty:         
Sponsor Brązowy:                                           
Tłumaczenia:                
Klub festiwalowy: 
Patronat honorowy:   
Partner medialny:   
Partnerzy: