Anna Petrini
Anna Petrini, photo Freddie SandströmAnna Petrini, photo Freddie SandströmAnna Petrini, photo Freddie Sandström

Anna Petrini ugruntowała swoją pozycję zarówno w dziedzinie muzyki współczesnej, jak i muzyki dawnej, odnosząc liczne sukcesy w obydwu dziedzinach. Otrzymała tytuł magistra Szwedzkiej Królewskiej Akademii Muzycznej w /Sztokholmie/ gdzie studiowała u prof. Dan Laurin. Dzięki wsparciu Szwedzkiej Akademii Muzycznej, kontynuowała studia w konserwatorium w Amsterdamie u Waltera van Hauwe, i to właśnie tam rozpoczęła się jej kariera związana z muzyką współczesną.

Poza wieloma nagrodami przyznanymi przez/* *//Szwedzki Komitet/ Grantów dla /Sztuki/ i Szwedzką Akademię Muzyczną, otrzymała nagrodę za udział w Konkursie Muzyki Dawnej Vana Wassenaera w Holandii, z zespołem La Soave Melodia w 2004 roku, a z zespołem Trio Stravaganti zajęła pierwsze miejsce w szwedzkim konkursie „Ung och Lovande 2007”.

Podwójna kariera Anny w obydwu dziedzinach muzyki doprowadziła ją do występów na festiwalach i w miejscach takich jak Tokyo Opera City Recital Hall, Casa da Musica w Porto, Bath International Music Festival, Grandezze & Meraviglie w Modenie, Sztokholmski Festiwal Muzyki Dawnej, ISCM World New Music Days 2010 w Szwecji. Ponadto jej występy były emitowane przez holenderskie, włoskie, australijskie i szwedzkie narodowe radia, wystąpiła we francusko-niemieckiej stacji telewizyjnej Arte-TV, a także wzięła udział w kilku nagraniach komercyjnych. W ostatnich latach Anna skupiła się na flecie basowym – nowoczesnej wersji historycznego fletu podłużnego – aby rozwinąć repertuar instrumentu i jego znaczenie w muzyce współczesnej, co z kolei zaowocowało współpracą z kompozytorami i kilkoma premierowymi pracami dla tego instrumentu.

!-->
Indeks wykonawców
A
C
D
F
I
J
K
L
M
N
O
P
S
W
men@nfm.wroclaw.pl      +48 71 343 85 28
Sponsor strategiczny: 
Główny mecenas: 
Organizator: 
Współorganizator:               

Sponsor Zloty:         
Sponsor Brązowy:                                           
Tłumaczenia:                
Klub festiwalowy: 
Patronat honorowy:   
Partner medialny:   
Partnerzy: