Pierre Jodlowski
Pierre JodlowskiPierre JodlowskiPierre Jodlowski

Pierre Jodlowski urodził się w roku 1971 w Tuluzie. Po ukończeniu studiów muzycznych w Conservatoire de Lyon oraz kursu kompozytorskiego w IRCAM, założył grupę éOle i stworzył festiwal Novelum w Tuluzie. Jego utwory wykonywane były na koncertach we Francji i za granicą w wielu miejscach związanych z muzyką współczesną. Twórczość Jodlowskiego pojawiała się również w ośrodkach kulturalnych powiązanych z tańcem, teatrem, sztuką i muzyką elektroniczną. Jego muzyka rozwija się obecnie na wielu polach; obok formowania własnej drogi muzycznej, artysta zajmuje się obrazem, programowaniem muzyki, reżyserią i, przede wszystkim, szukaniem odpowiedzi na pytanie w jaki sposób funkcjonują dynamiczne relacje w przestrzeniach scenicznych.
Muzykę traktuje jako sztukę „aktywną”, zdolną do silnego oddziaływania zarówno w wymiarze fizycznym (poprzez energię, gest i przestrzeń), jak i psychologicznym (poprzez skojarzenia, pobudzanie pamięci i wyobraźni). Obok komponowania muzyki, Jodlowski występuje również na scenie, sam lub z innymi artystami. Współpracował z Ircam, z L’Ensemble Intercontemporain, z Cirm, Grm, Radio France; pracował przy festiwalu Donaueschingen, Concours de Piano d’Orléans, Gmem, Grame, fundacji Siemens, projekcie europejskim Integra.

Laureat wielu międzynarodowych nagród; w 2002 otrzymał nagrodę Claude Arrieu stowarzyszenia Sacem, a w 2003 i 2004 został przyjęty jako artysta-rezydent przez Berlińską Akademię Sztuki. Jego dzieła znajdują się w najważniejszych ośrodkach współczesnej sztuki dźwięku we Francji, Europie, Kanadzie, Chinach, Japonii, na Tajwanie i w Stanach Zjednoczonych.

!-->
Indeks kompozytorów
A
B
C
D
E
F
G
I
J
K
L
M
O
P
R
S
T
Z
men@nfm.wroclaw.pl      +48 71 343 85 28
Sponsor strategiczny: 
Główny mecenas: 
Organizator: 
Współorganizator:               

Sponsor Zloty:         
Sponsor Brązowy:                                           
Tłumaczenia:                
Klub festiwalowy: 
Patronat honorowy:   
Partner medialny:   
Partnerzy: